معرفی نرم افزار


معرفی

MedVisPy یک بستر نرم‏ افزاری قابل توسعه برای نمایش و پردازش تصاویر پزشکی و تجزیه و تحلیل داده ‏ها می ‏‏باشد. این نرم ‏افزار به کاربران این امکان را می ‏‏دهد که داده ‏های پزشکی خود را با فرمت‏های پزشکی DICOM و NIfTI در نرم ‏افزار بارگذاری نمایند و اطلاعات بیمار را مشاهده کنند. علاوه بر آن، به کاربران این امکان را می ‏دهد تا با ابزارهای موجود، به نشانه‏ گذاری تصاویر بپردازند و آن‏ها را ذخیره نمایند. از دیگر قابلیت ‏های نرم ‏افزار می ‏توان به ناحیه‏ بندی‏‏ تصاویر با استفاده از آستانه گذاری خودکار اوتسو اشاره کرد.

MedVisPy این قابلیت را به کاربران می‏‏دهد تا تمامی ‏‏عملکرد‏هایی را که از طریق رابط کاربری گرافیکی انجام می ‏‏شود بتوان به راحتی با استفاده از معادل دستوری‏، اجرا و خروجی متناظر را در برنامه مشاهده کرد. این دستورها در رابط کنسولی IPython که در برنامه قرار دارد قابل اجرا می‏‏ باشد. لازم به ذکر است که کنسول موجود، امکان پردازش ‏های موازی و دسته ‏ای و هم چنین پردازش در پس‏ زمینه را نیز فراهم می ‏کند.

از مزایای دیگر این نرم ‏افزار قابلیت اضافه کردن افزونه‏ ی آن می ‏‏باشد یعنی به راحتی می‏‏ توان از افزونه ‏ی توسعه داده شده‏ ی خود از طریق این نرم‏ افزار بصورت کاربردی و در کنار سایر ابزارها‏ی آماده ی موجود بهره برد. بصورت پیش فرض افزونه‏ ی ناحیه ‏بندی‏‏ ریه و همچنین افزونه ‏ی طبقه بندی ریه بیماران مبتلا به سیستیک فیبروز (CF) که با استفاده از شبکه عصبی پیاده سازی شده اند، در نرم ‏افزار وجود دارد.

برای آشنایی بیشتر با محیط نرم‌افزار می‌توانید به فیلم واقع در لینک زیر مراجعه کنید:

نسخه فعلی 2.0.1، برای سیستم عامل لینوکس و ویندوز می­ باشد.


قابلیت‌ها

·نمایش برش­های دوبعدی تصاویر پزشکی

· نمایش سه ­بعدی تصاویر پزشکی

·ابزار­های پیش­‌پردازش داده

· فیلتر­های تصویر

· ذخیره فایل و تغییرات ایجاد‌­شده آن

· پشتیبانی از تصاویر CT

· کنسول کدنویسی به زبان پایتون

 


دانلود نرم‌افزار

لطفا برای دانلود نرم‌افزار، فرم زیر را کامل کنید. 

توسعه دهنده: کیمیا افشاری 
A[d]Afshari95[at]email[d]kntu[d]ac[d]ir
medvispy[at]gmail[d]com
تاریخ به روز رسانی:
1399/09/13
تعداد بازدید:
738
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.