آزمايشگاه‌هاي همكار
   
   آزمايشگاه بينايي ماشيني و پردازش تصاوير پزشكي بيش از 15 سال است با پژوهشكده فوق ارتباط رسمي و نزديك دارد و طرح‌هاي پژوهشي مشترك متعددي بين دو مجموعه به انجام رسيده است. در همين رابطه تعدادي از دانشجويان دكتري و ارشد فرصت مطالعاتي خود را با حمايت طرفين در آن آزمايشگاه به انجام رسانده‌اند.
 
   
   تا كنون پروژه‌هاي پژوهشي متعدد در سطح كارشناسي ارشد و دكتري در زمينه بيماري سيستيك فيبروز كه يك بيماري ارثي ريوي شايع بين خردسالان و نوجوانان مي‌باشد با همكاري مركز طبي كودكان بيمارستان امام خميني (ره) به انجام رسيده است. هدف اين پژوهش‌ها ايجاد روش‌هاي تحليل خودكار تصاوير سي‌تي اسكن ريه در اين بيماران مي‌باشد.
 
 
   آزمايشگاه بينايي ماشيني و پردازش تصاوير پزشكي يكي از آزمايشگاه‌هاي همكار آزمايشگاه فوق محسوب شده و يكي از اولين كاربران خدمات آزمايشگاه ملي نقشه‌برداري مغزي ايران بوده است. هم اكنون يك پروژه پژوهشي در زمينه مطالعه مسير بينايي در بيماران ام‌اس با استفاده از تصاوير تشديد مغناطيسي كاركردي با همكاري آن آزمايشگاه درحال انجام مي‌باشد.
 
 
   همكاري مركز فوق با آزمايشگاه بينايي ماشيني و پردازش تصاوير پزشكي قدمتي بيش از 15 سال دارد. در اين مدت پروژه‌هاي پژوهشي متعددي در زمينه تصاوير سي‌تي اسكن ريه بيماران مبتلا به سرطان ريه به انجام رسيده است. فعاليت‌هاي آزمايشگاه و توليدات علمي آن در زمينه تصاوير ريه جايگاه آزمايشگاه را نسبت به آزمايشگاه‌هاي مشابه در كشور ارتقاع داده است.
تاریخ به روز رسانی:
1397/07/26
تعداد بازدید:
1335
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.